DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

Prestashop Yeni Başlayan İçin Bilgi

Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle, içinde bulunduğum durumdan biraz bahsedeyim;

Yıllardır eticaret sektörünün içerisinde ürün yöneticisi, içerik editörü ve ithalat danışmanı olarak yer alıyorum. Şimdi ise, başkalarına para kazandırmaktan vazgeçip kendi işimi kurmaya karar verdim.

İşe başlamadan önce, geçmiş deneyimlerimden de bahsetmek istiyorum;

Yaklaşık 10 yıldır eticaret sektöründe birçok hosting firması ile çalıştım. Eticaret paketleri satan ve kendilerini “Türkiye’nin en büyükleri” olarak nitelendiren ya da “İşinin uzmanı” olarak ortalıkta gezen yazılımcılardan dilleri yanan birçok tanıdığım esnaf var. Yani, eticaretin teknik kısmı da Türkiye’nin geri kalan sektörleri gibi bir miktar “Üçkağıt” üzerine kurulu.

Bu nedenle, yapacağım iş için bir eticaret paketi alıp kazıklanmak ya da yazılımcı bir arkadaşa para kaptırıp birkaç yılda bitmeyen bir eticaret yazılımı yazdırmak yerine, Prestashop ya da benzeri bir altyapı kullanarak işe girişmeyi düşünüyorum. Prestashop kullanırken çıkabilecek maliyetleri göze alıyorum, yani ben Prestashop’u bedava olduğu için değil,çalışabilir olduğunu düşündüğüm için tercih etmek istiyorum.

Bu noktada bazı sorularım olacak ve cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim;

– Prestashop ile eticarete başlarken, ihtiyacım olacak sanal posları kiralamak, sistemin Prestashop olmasından dolayı zor mu olur?

– Prestashop kurulumu sırasında, sanal pos almaya engel olacak ya da zorluk çıkaracak noktalar nelerdir ve bunları nasıl düzeltirim?

– Her banka için sanal pos modülü mevcut mudur ya da hepsini ekleyebileceğim bir modül mevcut mudur?

– Bugüne kadar sıklıkla Natro, İsim Tescil gibi büyük ama güvenlik takıntıları olan firmalarla çalıştım ve bu firmaların güvenlik takıntıları Prestashop’un tam anlamıyla çalışmasına engel olur mu?

– Hosting mi, sunucu mu kiralamalıyım?

– Prestashop’un B2C ile birlikte B2B desteği var mıdır?

Not: Sorduğum soruların cevapları muhtemelen forumda mevcuttur, fakat birkaç haftadır her yazıyı okuduğum için, kafam karma karışık oldu ve bu nedenle de hepsini birden sormak istedim.

Saygılar…