DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

Prestashop Granti Bankası Sanal Post

Merhaba;

Granti bankası sanal post başvurusunda bulundum, fakat birşey takıldı aklıma modül üzerinden çalışıyor prestashop grantibankası modül yok araştırdım bulamadım da, bana bankadan verecekleri post bilgileri ne gibi olabilir kurulum nasıl gerçekleştiririm.

41 thoughts on “Prestashop Granti Bankası Sanal Post

 1. Presta-TR - 29 Mart 2017 at 00:20

  Merhabalar ,

  Google’da da aratarak görebileceğin gibi bu adresten http://www.presta-tr…lu-satista.html

  modülü temin edebilirsiniz. Bizimle iletişim kurarak Temin ettikten sonra 3d Secure sistemi dahil edilip mağazanıza sanal posunuzu entegre etmekteyiz.

  Görüşmek üzere iyi günler

  Cevap
 2. murathan - 29 Mart 2017 at 00:20

  Bankaya 300$ oraya 200 ytl biraz fazla oluyor açıkcası ben sadece modül satın almak istiyorum. geri kalanı banka ile olsun istiyorum.

  Bankanın verdiği bilgileri http://iyonhost.com/…pos-v3-0-2-189/ burdaki ile entegre edilemez mi ? kurulamaz mı peki?

  Cevap
 3. Presta-TR - 29 Mart 2017 at 00:20

  Merhabalar,

  300$ bankaya fazla olmuyorda 200 TL bu sisteme neden fazla gözüküyor acaba? Emeğe saygı lütfen..

  Cevap
 4. ugur onur - 29 Mart 2017 at 00:20

  Presta TR ye katılıyorum Her yıl bankaya 300 dolar odeyeceksiniz ama asıl işi yapacak olan modüle bir kerelik olsun 200 TL yi çok göreceksiniz.
  Emeğe saygının ötesinde bu bir ticari yatırımdır. Bu yatırımı yapmadan para kazanılacak bir yol varsa onu da ben bilmiyorum… Siz açıklarsanız bizde ögrenmiş oluruz sayın Murathan…

  sevgiyle…

  Cevap
 5. MehmetGuler - 29 Mart 2017 at 00:20

  Bankaya 300$ oraya 200 ytl biraz fazla oluyor açıkcası ben sadece modül satın almak istiyorum. geri kalanı banka ile olsun istiyorum.

  Bankanın verdiği bilgileri http://iyonhost.com/…pos-v3-0-2-189/ burdaki ile entegre edilemez mi ? kurulamaz mı peki?

  Merhaba evet bu modül de bizim sanal pos modülümüz. Garanti bankası için kullanabilirsiniz.

  Ücret konusunda Presta-tr ve Uğur beye katılıyorum. Bankanız hiçbirşey yapmadan 300$ + her alışverişinizde en az %2.5 komisyon alıyor. Fakat modül yazarları günlerce sabahlayıp emek verip sizden ücret istiyorlar. Ayrıca satış sonrası desteğe de ihtiyacınız olacak. Bu işi ücretsiz yapanlar olsa bile hizmet satın almak sizin için daha profesyonelce olacaktır ki, ilerde sorun yaşarsanız modülü satın aldığınız kişi / kurum size destek verecek ve muhattabınız olacaktır.

  herkese bol satışlı günler

  Cevap
 6. ugur onur - 29 Mart 2017 at 00:20

  En güzel cevap budur….

  Cevap
 7. murathan - 29 Mart 2017 at 00:20

  ugur onur;

  Ssl lazım veya 3d senin verdiğin modül 200 tl sen kuracaksın tamam da işleyiş vs bahsedersen senden alırım yanlız bir kişi ile görüştüm ftp bizde olacak siz giriş yapmayacaksınız vs vs birçok şey söyledi ben kimseye ftp bırakmamak ve sonuçta yaptıgım işin güvencesi için bu yola başvurdum banka tabiki pahalı.

  Senden aldığım modül nasıl kullanacak peki açıklarsan garanti başvuru yapmıştım sonuç belli bile olsa iptal eder senden alırım.

  Cevap
 8. ugur onur - 29 Mart 2017 at 00:20

  Sevgili Murathan,
  kimse senden ftp istemedi ki… Isteyenlere de sakin verme. Bu bir modul.. moduller klasorune atiyorsun admin panelden aktif edip gerekli ayarlari yapiyorsun. Bu ayarlar bankanin sana verdigi kulanici adi, magaza no ve sifredir. Bunlari giriyorsun, taksitleri ve taksit oranlarini yaziyorsun kaydet diyorsun. hepsi bu. Bunun icin ftp bilgilerini baskalarina vermeye gerek yok.

  Cevap
 9. Presta-TR - 29 Mart 2017 at 00:20

  Evet ftp den işlem yapmaya ne gerek var. Acaba bunu sizden kim istedi. Sanal POS için yapılması gerekenler basit sizin ayarlarınıza göre modül zaten düzenlniyor siz upload edip kurduğunuz takdirde Çalışır halde siteniz kullanılmaya başlanıyor.

  Cevap
 10. ugur onur - 29 Mart 2017 at 00:20

  Presta-TR kesnilkle haklı. Bunun için kimseye ihtiyacınız yok. Hakikaten bu ftp bilgisini kim istedi.. Bende merak ettim…

  Cevap
 11. murathan - 29 Mart 2017 at 00:20

  Ugur tanımıyorum email vermek istemem açıkcası bilgisi vs olduğunu söyledi php konusunda moneybookers hakkında yardım ederken mevzu bahis olunca böyle söyledi eger bana modül verilecek ben kendim kuracaksam ve kurduğum modül ile rahatlıkla üyeler alışveriş yapabileceklerse teknik destekte sıkıntı çıkmayacaksa sorun değil 200 YTL.

  Sanal Post olayından anlamıyorum anlamadığım için birçok yerde araştırma yapmaya çalışıyorum saglıklı olsun ilerde sıkıntı çıkmasın diye peki http://www.presta-tr…lu-satista.html burda belirtilen modülde EST kullanan bankalar deniliyor birde ben bu modül aldıgımda ek olarak nelerin olması gerekiyor elimde?

  Cevap
 12. Presta-TR - 29 Mart 2017 at 00:20

  Modülün ihtiyaç duyduduğu ek bir özellik yok açıkçası bankadan almış olduğunuz kod modüle entegre ediliyor ve sistem çalışmaya başlıyor. Eğer isterseniz SSL konusundada yardımcı oluruz yada bir firmadan kendiniz alırsınız SSL’in kurumundada yardımcı oluruz (Ücretsiz). Başka yapmanız gereken bir işlem yok. Sadece bankanın verdiği kodlar elinizde olacak o kadar. Sitemizde EST kullanan bankaları ayrıca yayınladık. Zaten türkiyedeki bankaların çoğu bu sistemi kullanıyor artık, EST 3D Kullanılıyor. Sonuç olarak elinizde sadece kodlar olması gerekiyor gerisini biz halletmekteyiz. Hazır olarak modülünüzü veriyoruz ve sizde sadece sitenize kuruyor, çalıştırıyorsunuz.

  Görüşmek dileğiyle
  İyi Günler

  Cevap
 13. SedatKar - 29 Mart 2017 at 00:20

  konu yine benim başıma patlar diye söylüyorum:D
  ben görüşmedim arkadaşla:D dolayısıyla ftp istemedim.

  http://www.prestasou…ure-prestashop/

  bendeki modülün aaçıklaması burda. şu an sadece garanti 3d secure kullanan 12 site var bende

  Cevap
 14. MehmetGuler - 29 Mart 2017 at 00:20

  Konunun kime patlayacağını ben de merak ediyorum :)

  Siz sanıyorum ki r10.net gibi bir forumdan modül satan birisiyle görüşmüşsünüzdür. Bu forumda modül üreten arkadaşlar (bu sayfadaki) bu işi uzun zamandır yapıyor. Uzun süredir geliştiriyor ve uzun soluklu müşterileri var. FTP bilgilerinizi bize yada Safa yada Presta-tr ye verseniz bile kabul etmez, etse de sadece size yardım etmek için kullanır, irregal bir iş yapmaz. Ama başkalarını bilemem.

  Bizim modül zaten indirilip kurulabiliyor. http://iyonhost.com/blog/download/14 adresinden indirip kurabilirsiniz. Açıklaması http://iyonhost.com/…pos-v3-0-2-189/
  Biz çok gerekmedikçe ve özel bir işlem istemedikçe FTP bilgisi gönderilse bile kabul etmiyoruz. Zaten müşterilerimizin nerdeyse tamamını kendi sunucularımızda host ediyoruz.

  Herkese bol kazançlı bir gün dilerim.

  Cevap
 15. murathan - 29 Mart 2017 at 00:20

  Presta-TR;

  Bankadan almam gerekenler neler acaba çünki form doldurduktan sonra en az vereceğim sanal post bilgileri için 157 $ istiyor. Şimdi sizden aldığım modül sanırsam 200 ytl 157$ da bankaya veriyorum 200$ geçiyor tamlamda yanlış değilsem ? evet r10 da biriydi sildim zaten bilgi almak için çabaladı biraz sağlayamadı.

  Şimdi şunu anlamaya çalışıyorum Presta-TR sendeki modül aldıgımda bankaya ne kadar ödüyecem. Hiçbirşey anlamadım desem yeri.

  Ben modül için ve 3D için mi veriyorum 200 YTL Presta-TR?

  Cevap
 16. Presta-TR - 29 Mart 2017 at 00:20

  Evet verdiğiniz 200 TL nin karşılığı modül ve kurulum için. Yani Banka ile ilgisi yok 3d Secure ve kredi kartı ile prestashop sitenizden ödeme alabilmeniz için ödüyorsunuz bu ücreti. Bankaya ödediğiniz diğer ücret ise Bankanın vermiş olduğu hizmetin bedelidir.

  Bankanın istediği ve sanal pos entegrasyon süreci için ise Şöyle bir yazı buldum internette umarım yararlı olur:

  Başvuru ve bununla ilgili genel prosedürleri şöyle sıralayabiliriz:

  Öncelikle şirketin, bu sistemi tercih ettiği bankada, ticari bir hesap açtırması. Bu hesap açtırma süreci, şirketin ticari ve kurumsal konumuna göre alt prosedürlerde değişiklik gösterebilir. 2’inci aşama ise, bankada ticari hesap açtırmış, ya da halihazırda hesabı bulunan şirketin, Sanal POS hizmetinden yararlanmak istediği bankayla imzalayacağı “Üye İşyeri Sözleşmesi”dir. Bu sözleşme içinde genel olarak şu aşamalar izlenir:

  * Üye işyeri başvuru formunun doldurulması,

  * Bankayla üye işyeri sözleşmesinin imzalanması,

  * E-ticaret yapılacağına dair, sanal POS kullanım sözleşmesi,

  * Onaylanma sonucu, sanal POS yazılımının, şirketin web sitesine kurulumu,

  * Banka ve firma tarafından sistemin test edilmesi ve uygulamaya geçiş.
  Bunlar, genel olarak bankalar tarafından uygulanan prosedürlerdir. Ancak bankanın politikasına göre, ek olarak istenen belgeler veya ek verilen hizmetlerde söz konusu olabilir. Örnek olarak ek e-ticaret sözleşmeleri, sanal POS’un kullanımı için bankanın vereceği ek hizmetlere ve bunlar için ödenecek ücret ya da komisyonlara dair sözleşmelerin yanında; web sitesinin alışveriş kartı, dijital güvenliği, e-ticarete uygun bir tasarım, stok, muhasebe sistemi yardımı, sistemin belli aralıklarla kontrolü ya da bakımı ve şirket çalışanlarına sanal POS kullanım eğitimi hizmetleri verilebilir.

  Cevap
 17. murathan - 29 Mart 2017 at 00:20

  157 $ sanal post ücreti

  105 $ 3D scruti

  SSl 52 $

  Bu bana bankanın verdiği fiyat listesi.

  157$ kesin ve kesin bankaya veriyorum o zaman 200 ytl de modül veriyorum + 3d mevcut sanırsam. Buraya kadar doğru zannedersem.

  Ben şu şekilde düşünmüştüm sizde bulunan sanal post iş yeri paylaşımı bildirerek bankaya o şekilde post kullanmayı saglıyorsunuz. şuanda bir tane kurulu modül var elimde bedava olarak yayınlanmış verilmiş ben onu kullanamaz mıyım peki sonuçta banka bana vereceği bilgileri ona girebiliyorum. Çok karıştı iş yav :) Aslında işin parasında değilim sadece bu resmi işlerin özentili olarak tam takır yapılmasından yanayım. irtibat numaranızı siteden aldım zaten bugun banka ile görüştükten sonra birde sizinle görüşelim artık modül filan.

  Cevap
 18. Presta-TR - 29 Mart 2017 at 00:20

  O sizin seçiminiz. Güven meselesi.

  Görüşmek dileğiyle.
  iyi günler

  Cevap
 19. SedatKar - 29 Mart 2017 at 00:20

  arkadaşı kastedmiyorumda.ssonuçta yeni atılmış bu işe bilgi edinmeye çalışıyor. bazen öyle kişiler geliyorki adamlar ideasoft a yıllık 2000 tl veriyor bana bir kerelik 100-200 lirayı fazla görüyor. adama 5 lira desen adam 2 liraya düşürmeye çalışıyor. böyle kişiler geldği zaman bedava diyorum ve lanet olsun bu işe diyorum.

  Cevap
 20. Presta-TR - 29 Mart 2017 at 00:20

  evet bazen öyle şeylerlede karşılaşabiliyoruz. Bilmiyorum bu işte nedense kimse bizim bu işteki tecrübemize, onca çabalamışlığımıza kimse saygı göstermiyor. Gerçi onların suçu pek yok. Sonuçta bizim gibilerin kurduğu bazı sistemleri birileri bedavaya dağıtıyorsa bu gibi insanlarda ücretsiz emek isteyebilirler. Gayet normal yani. O yüzden ne olursa olsun ücretsiz iş yapmamak gerek. Çünkü öyle yapınca piyasa ölüyor.
  her neyse iyi akşamlar herkeze

  Cevap
 21. MehmetGuler - 29 Mart 2017 at 00:20

  Arkadaşlar belirli bir ücretlendirme politikası olmayanlar sizsiniz. Biz iki yıldır ömür boyu lisansımızı 350 TL ye satıyoruz. Yıllık lisans da 200 TL. Çok özel durumlar hariç hiç indirim yapmadık. Ama birileri 200 den başlayıp 100 TL ye satıyor. Hatta 50 TL ye sanal pos verdiklerini müşterisi ile birlikte biliyorum. Sonuçta bizim için sıkıntı yok biz istediğimiz müşteri kitlesine ulaşıyoruz . Sizinki kötü bizimki iyi de demiyorum. Ama sormak istiyorum;

  50 TL ile satılan yazılıma ne kadar süre destek verilebilir ? 50 TL ödeyen müşteri atıyorum 5 ay sonra sorun yaşarsa destek isteyebilir mi? isterse alabilir mi ?

  Ayrıca bu forumda alenen modül satıyorsunuz. Ama buradan satış yapmak yasaktır diye defalarca yazdığınız mesajlar duruyor. Admin yetkilerinizi bir şekilde kendiniz için kullanmanıza rağmen, yani avantajınız olmasına rağmen, ucuzculuk yapıp piyasayı öldüren de sizsiniz, piyasa ölü diye şikayet eden de…

  İşin en ilginç tarafı müşterilerin fiyatlarla çok da ilgilendiği yok. En pahalı olanını özellikle seçenler daha fazla ki, sanal pos bir e-ticaret sisteminin en kritik parçasıdır bunun bilincide herkes. Önemli olan yazılımın satış sonrasıdır. Yazılımın yeteneği ve kararlılığıdır.

  Biz daha önce böyle komik fiyatlarla hizmet vermektense ücretsiz dağıtıp, reklam tabanlı gelir modeli düşündük. Böylelikle 50 TL ye 2 yıl destek vermek yerine reklam tabanlı gelir elde edip herkesi mutlu etmeyi planladık. Ama ona da özellikle siz engel oldunuz. Ücretsiz sanal pos modülü başıklarımdan 5 tanesi halen çöpte.

  not: 50 TL ye satılan modül bu forumdan satıldı. R10 daki çoluk çocuk takımı satmadı.

  Cevap
 22. SedatKar - 29 Mart 2017 at 00:20

  50tl:D 50tlye pos satanı görmedim açıkcası, ama şunu belirtiyim , böyle uzun uzun yazmak istemiyorum ama. son 2 aydır 1 haftada ortalma 5 tane site kuruyorum. ama şunu belirtiyim bazıları bana gelirken sizleri karalayarak geliyor ve bana indirim yaptırmaya çalışıyor hatta prestasource ‘e gelen ve forunda SedatKar diye biri var beni kandırdı diyen var. sorun şurdaki siz bu oyunlara geliyorsunuz.
  örnek olarak birisi bana geldi 2-3 ay önce sanal pos alacam dedi api 150tl dedim. sonra sanal klavye olursa alırım filan dedi. bende uğraşamıyacam diyer arkadaşlara başvur dedim. sonra mahmuta gidip beni karalamış(ispatlanır). bir baktım mahmut sanal klavye komuş.:) bir tane javascript dosyası önemli değilde. işin açıkcası durum bu. mahmut senin hakkındada bana neler söylüyorlar neler bu sözleri foruma taşısam şık olurmu sence?

  Cevap
 23. SedatKar - 29 Mart 2017 at 00:20

  ayrıca geçen gün biri geldi giyim satışı için.
  http://addons.presta…bration-13.html
  bu temyla kurlum istiyor dedi. dedim +80euro tema parası. temayı çalamazmısın bütçe yok dedi. imkanı yok kul hakkına giremem dedim. ağız burun yapıp gitti. bu kişide kime gitti bilmiyorum belliki bir kişi ben yaparım demiş.(kim olduğunu bilmiyorum)

  Cevap
 24. Presta-TR - 29 Mart 2017 at 00:20

  aynen daha 50 TL ye kim satmış ilk kez senden duyuyorum sayın mahmut. Ben adminliğimi kullanmadım merak etme senin gibi ÖM sallamıyorum kullanıcılarada. ben adminliğimi kullansam bi tane postun kalmazdı burda. Ben hep kullanıcılarımın arkasında oldum aldığım ücret karşılığında, ayrıca posu bırak normal yollardan cebime ulaşıp beni arayanlara ücretsiz destek dahi oldum. Hiç biryerde benim posumun reklamını bulamazsın senin gibi imzamda dahi büyük büyük reklamım yok sadece bilinsin diyerek sadece 3d Secureli hali hazır diyerek imzamda mevcut. Ama bunu ücretsiz satmak hangi mantığa giriyor bilmiyorum. Ama gerçekten büyük bir emek hırsızlığı var bu işte. Ben askerdeyken telefonlarım susmazdı şimdi askerden geldim tık yok. birileri sömürüyor bu milleti ama anlamadım gitti. “SedatKar” yada teşekkürler çok güzel yazmışsın abicim yazan eline sağlık. İnsanlar PHP yazılımcısının değerini bilmeli, onun emeğini tecrübesini bilerek hakkını vermeyi öğrenmeli. aynı tasarımı bir arkadaş bana sordu. ancak bunun satılık olduğunu bilmiyordum. bundan baz alarak benim istediğim şekilde değiştirerek yapabilirmiyiz dedi. Hayır dedim. Umarım birgün bu haksız davana son verirsin. Bırakta Her şey hakkını bulsun. Bu sistem yapılmışsa bırak herkes karşılığını ödeyeceğini bilsin Ücretsiz bir iş olmaz. Bak koskoca prestastore açıldı. Sen daha neyin kavgasını etmeye çalışıyorsun orda bile adamlar ücreti ile modül satıyor. Sen nasıl bunu ücretsiz satarsın. Hiçmi bir yazılımcının hakkını düşünmedin. Bu piyasayıda öldürdünüz ya. inşallah herşey hakkını bulur..

  Cevap
 25. Presta-TR - 29 Mart 2017 at 00:20

  yok SedatKar sana lafım yok abicm. Ama insanın gerçekten tadı tuzu kaçıyor.

  Cevap
 26. MehmetGuler - 29 Mart 2017 at 00:20

  Kenancım benim hesabımda gönderilmiş 27 ÖM var. 9 i başar abiye 10 u patric e, 6 sı fransız bir arkadaşa, 2 de sana göndermişim (ispatlanır). Öyle özel mesaj sallıyorsun falan yazarken uslubuna dikkat et bence.

  Askerden geldiğine sevindim. Şimdi o dediğin adminliği kullanmak tehtidlerini yapmanın hiç zamanı değil bence. Bekliyorum tek bir mesajım silinsin diye.

  Elinizi vicdanınıza koyun. Buradan bu forumu kullanarak yıllardır modül satıyorsunuz. Sizden başkası burada forum satabiliyor mu ? Bizim için sorun değil. Biz sizden defalarca kez daha fazla sattık (ispatlanır) adwords reklamları ile falan bir şekilde müşterimize ulaşıyoruz. Daha önce de senin durumu konuştuk askerdesin diye dokundurmadım. Askerden gelmeni bekliyordum. Senden ücret iadesi isteyip bizden pos alan iki kişiyi vazgeçirdim bunları biliyormusun? (ispatlanır) Ben sana kötü yazılım yaptım bizimki daha iyi falan demiyorum. Sen iyi bir yazılımcısın yazılımın da güzel. Ama ali-cengiz oyunlarıyla herkesi ezemezsiniz. İnsanların sabır katsayılarının yüksek olması, yapacaklarının şiddeti ile doğru orantılıdır. Birisi çıkar canınızı çok kötü yakar üzülürsünüz.

  Kenancım sana sponsorluk teklif ettik sende bizden server istedin hatırlıyormusun? Ne zaman bu sanal pos olayına girdiniz o gün zıvanadan çıktınız.
  Buradaki oyunlarınız yüzünden Başar abi forumu terketti ki prestashop da forumdaki herkesden daha bilgili ve yardımsever tek Türk tü. Bizim sanal pos satmak gibi bir hedefimiz yoktu. 5-6 yıldır para kazandığımız işlerimiz zaten var. Bundan sonraki kısımda yaptıklarınızı gözden geçirin. BURDA YA HERKES SİZİN GİBİ TEMA/MODÜL SATACAK YADA KİMSE SATMAYACAK. Yada kim, ne yapabiliyor ispatlayalım. Kararınızı bekliyorum. ÖM den de ulaşabilirsiniz. Bu gün bu işi bitirelim.

  Safacım: Sanal klavyeyi beğendiğin için teşekkür ederim. Ama konuyu saptırma bu bizi şikayet eden sakın senden 100 TL ye modül satın almış olmasın ? Ayrıca bi düşün 50 TL ye modül satan kim miş acaba ? Çok yanlış işler yapıyorsun. Kul hakkı edebiyatı yapma sakın. Gidiyorum küstüm tiripleri de yapma biyere gittiğin yok. Senin admin forumunda hangi görevleri aldığını, neler yaptığını kimse bilmiyor mu sanıyorsun. Senin Kenan gibi bir tolaransın yok dikkatli ol.

  Cevap
 27. Presta-TR - 29 Mart 2017 at 00:20

  Valla Abi ya hiç yaşına uygun konuşmuyorsun be abi. Valla o başarda birşeye küstüğü için yada birşeyin yüzüne forumu bıraktığı fln yok. Adamın işleri yoğun ve herkezin takdiridir. Ömrünün sonuna Kadar ücretsiz olarak bu siteden destek verecek diyede birşey yoktu. Hem kim bu tip birşeyi isteyerek yaparki. İnsanlar imzalarındaki reklam çıksın diye post kasıyor. Senden öncede abi kaç tane adam geldi, bu foruma hepsi bırakıp gitti. Asıl bırakıp gidenler onlar. aydın bilgisayar mı ne vardı gerçekten şu an bi o var aklımda en son sanırım o gitti burdan. Anladı burdan ekmek yok ona. Ama zamanında üye vardı, adam lafını esirgemiyordu. Herşeyin hakkı var diyordu. şimdi bedava olsun nasıl olursa olsun diyenlerle dolu. Yazık ben askere giderken böle bırakmamıştım forumu, piyasayı vallahi yazık. Ben 200 TL den verdiğim için kötü etmişim belli, adam bu siteden bu sistemi ilk satan adam 400 pos’a 50′ de taksit tabı ile satıyordu. şimdi total 50 lere düşmüş. Böyle piyasa düşmanı insan olursa olacağı o tabi. Zamanında ben 200 TL den sattım sistemi bi arkadaş daha vardı oda yazdı ve aynı şekilde oda 200 TL den sattı. Ne onun ban nede benim ona bir en ufak lafımız sözümüz olmadı. Eskiden gül gibiydi forum. Yemin ederim öldürmüşsünüz piyasayı. Ayrıca benim toleransla filan işim olmaz . Ben neysem oyum. Burda yaptık pos modülü isteyen konusunu açtı cevap yazdık. Başkada bir şey yapmadık. kimseyede lafımız sözümüz olmadı. he geldi bazıları hem benden hemde üyelerden yedi lafı gitti. Biz bu sistemi biliyoruz herkesede kanıtlarım, askerliğim girdi araya piyasa öldü o ayrı konu burdan ekmek beklemiyorum saten. Ama sadece bir yazılımcının o emeğinin yeri bilinsin yeter.

  Cevap
 28. Presta-TR - 29 Mart 2017 at 00:20

  Ne yıllardır modül satması sistem çıkalı ne zaman oldu sanki ben sitemi kurdum 2008 ağustosunda 2009 da şubat ayında 2 pos sattım o kadar mayıs ayından bu yana askerdeyim saten. Sen diyorsun yıllardır pos modülü forum satıyorsun. Ben bana ve foruma yazanlara cevap verdim. harici hiç bir şey yapmadım. Paramız pulumuzda yoktu googla yatıralım. Ama bedava modül satmak apayrı birşey. Bu alenen bir emeği silip atmak. Bunun başka bir açıklaması yok. Üyelerinde işine geldiği için hepsi arkanda zaten. Sonuçta para sende hak sende hukuk sende. Sat al abi bu forumu senden parasıyla VPS istedim diye her yerde yaz ( ne anlamı varsa sanki hosting firmasından yetkili ile görüşüp VPS fiyatı almak çok absürd bişi galiba) her yerde etiket yap bizi ne de olsa birileri ezilmeden yükselinmiyor sanırım bu forumda …

  Cevap
 29. MehmetGuler - 29 Mart 2017 at 00:20

  Kenancım ben geçen sene bile senin formunda yazıyordum. Reklam vermek için sana mail atıyordum. Sana üye yönlendiriyordum. Bizden server istemen benim için gurur verici birşey. Ama seni utandırıyorsa yazdığım için özür dilerim. Kimsenin seni ezmeye kalktığı falan yok. Şimdiye kadar kaç mesaj başlığım silindi biliyorsunuz. Kimin kimi ezmeyi denediğini iyi düşünün. Bunun parayla da google’la de alakası yok. 1 taşla 500 kuş vurulmaz. Sadece google da harcadığımızı sizin sitede reklam vererek harcasaydık hem senin forum gelişirdi, hemde sanal pos modülü sadece sizde olurdu.

  Ben bundan sonrasında birbirimizle uğraşıp enerji kaybedeceğimize işimize konsantre olalım diyorum. Nerdeyse iki yıldır bu konuyu tartışıyoruz ben sana buradan modül satmayın yada şunu bunu yapmayın demiyorum, hatta gelin bizim ana sitemden blogdan falan satın. Ama 50 TL ye yapılmasın bu iş. Birbirimize destek olamasak bile köstek olmayalım diyorum.

  Bendeki modülleri ücretsiz dağıttığım zaman bir mesaj atıp “abi biz onu satıyoruz satış sonrası destek veriyoruz, bedava dağıtma” deseydiniz anında kaldırırdım. Ama özellikle SedatKar küfürleşmeye varan tiripler yaptı. Patric e benim ile ilgili atılmış pm leri görünce aklım çıktı. Şimdi modülü ücretli veriyoruz yine herkes mutsuz.

  Biraz sert yazan birisiyim kırdıysam, küstürdüysem özür dilerim. Sinirli birisiyim ama kin, nefret yoktur bende. Safayı bile sevebiliyorum halen :)
  Bundan sonrası umarım böyle olmaz.
  Hayırlı işler bol kazançlar

  Cevap
 30. Presta-TR - 29 Mart 2017 at 00:20

  Tamam abi kaldırsın herkes bedava sanal pos modülünü hatta kullanan varsa iptal edebiliyorsan iptal et Herkes emeğinin karşılığını görsün. herkes 200 TL den satsın ben Allah şahiidim dir 100 TL ye dahi vermedim. Kimse bu tip ufak hesaplara takılmasın. Her kes bu modülü hakkı neyse ona satsın. Böylelikle her kes mutlu olacaktır. Kanaatimce.

  saygılarımla

  Cevap
 31. MehmetGuler - 29 Mart 2017 at 00:20

  Peki Kenancım bizim için uygundur. Mevcut ücretsiz kullanan 100+ müşterimiz var onların haklarını korumak şartıyla bundan sonraki dönem için yeni bir uygulama yaparız. Bir ara görüşelim. Birlikte net bir karar alalım.
  k.i.b.

  Cevap
 32. Presta-TR - 29 Mart 2017 at 00:20

  hepsini yazdık işte abi ne kararı. Her kes için minimum satış fiyatı da 200 TL bu kadar basit. Varsa başka konu buyrun yazn

  Cevap
 33. SedatKar - 29 Mart 2017 at 00:20

  mahmuta bugün beni arayacakmışssın gibi duydum 2. benim ne yaptığım varmış. eğer benden modül alan biri varsa şikayetçiyse getir foruma parasını anında iade etmessem şerefsizim. bunuda burda yazıyorum. ayrıca son bir senedir kendine çok ynlış işler yaptığın kananaatindeyim. bu kadar aç gözlü olma lütfen. + ben,de her işine bulaştırmaktan vazgeç . ben senin gibi her yerde her mesajında müşteri çekmeye çalışmıyorum.
  http://www.gorselegitimakademi.com/
  sadece bu siteden yaptığım satışlarda bile çok şükür geçinebilirim. ve + olarak 43 yaşındayım , 46 yaşındayım gibi laflar ediyorsunuz. tamam abim olabilirsiniz. ama ben 23 yaşındayım ve 8 senedir prgramlama ile uğraşıyorum 3 senedir türkiyenin önde gelen şirketinde çalışıyorum. prestashop hariç sahip olduğum site sayısı 27, başklarına yaptığım site sayısı 100’ü aşkındır.
  Ayrıca çok iyi hatırlıyorum geçen sene sitenin altında adresin izmit yazıyorudu şimdi antalya yazıyor doğrusu nerde olduğun belli değil açıkcası.

  al buyur beni neden sürekli tehdit ettiğini anlamıyorum. geçen aylardda bana adresin i ver gelecem gibi laflar ettin. buyur adresimide vereyim. kavga etmeye geleceksen kavga ederiz. çay içmeye gelirsen yemek ısmarlarım. ne bu kinin anlamış değilim. bundan sonra pm lerden gel konuşalım lütfen.

  Ayriyeten Benden Memnun Olmayan Hakkını Yediklerim Varsa Mutlaka Söyle Burda Konu Açsınlar.

  not: o 50tl yi hatırladım 6-7 olmuştu sanırım geldi bana . YALVARDI resmen işi eşim buldu ssl filan para kalmadı birdahaki işte geri kalanını karşılayım diye söz vermiştir. EĞER Yüzü Tutarsa şerefsizin getir buraya lütfen

  Cevap
 34. MehmetGuler - 29 Mart 2017 at 00:20

  Safa kardeşim;
  ne yaptın ya…
  1.) Ben 47 yaşında falan değilim okadar değil :)
  2.) İzmitten 3 ay oldu taşınalı. Toplu mesaj ve SMS attık taşınmadan önce. Yeni ofisimizin adresi Sinan Mah. 1266 sok. Ali Gebizli İş Hanı K:3 No 19 Antalya yolun düşerse herzaman beklerim.
  3.) Adresini istediğim zaman iyiki vermemişsin, biliyorsun ne kadar sinirlendiğimi. O ozamandı. Kimsenin adresini bulmak zor değil. Şimdi sokakta çarpışsak halini hatırını sorarım.
  4.) Kin konusuna gelince yemin ederim en ufak bir öfkem yok sana. Ama bak 50 TL olayı gibi şeyler anlık olarak sigortalarımı attırıyor. Daha bu forum başlığında 50 TL ye kim satmış merak ediyorum yazmışsın. bide gülücük atmışsın :) Şimdi de ben sattım diyorsun :)
  Allah aşkına şu bi oku http://www.prestasho…782/P15/#301150 ve gel de sıyırma :D :D Bak yukarda aç gözlü falan yazmışsın bana yine.
  5.) Senden şikayetçi olan herhangi birisinden bahsetmedim. Hatta böyle birşeyle karşılaştım mı bile hatırlamıyorum. işim gereği günde 100 kişinin şikayetini dinliyorum beni bana şikayet edenler bile oluyor :) Dolayısıyla hatırlama şansım yok. Hatırlasam da burada yazmam. Senin ekmeğin bu sonuçta.

  Bu arada;
  bu günkü olayı pm leşelim yanlış anlaşılma olmasın bi tuhaflık var.

  k.i.b.

  Cevap
 35. SedatKar - 29 Mart 2017 at 00:20

  evet çünkü o 50tl olayı ; 50tl ye satmadım ben ona bundan sonra 2 tane daha işim var onlarda farkı kapatıyım dedi. param yok adam kıstırıyor beni zor durumdayım borcum olsun dedi. dolayısyla 50tl ye satmış olmuyorum ben adama. ama adam sahtekar çıkıp parayı ödemezse ben ne yapim. millette yanlış anlmasın maddi durmdan dolayı böyle yapıyor.
  ayrıca burada açık açık söyleyim ben allaha çok şükür işlerim iyi pos ta satıyorum sitede kuruyorum.
  daha geçen günlerde bir şirketin sitesini 2200 dolar karşılığında ihale kazandım. dolayısıyla kötü durumda değilim. Allah herkese versin.

  Cevap
 36. ugur onur - 29 Mart 2017 at 00:20

  Sabahtan beri sizleri dinliyp duruyorum sonu nereye varacak diye… Beyler kusura bakmayın ama olayı kişiselleştirmeyin. Okumaktan sıkıldım…

  İki de bir 46 yaşında diye söylenip duruyorsunuz. Ne var, yani bana mı laf atıyorsunuz. Evet 46 yaşındayım var mı itirazı olan. :-))

  Hepnizden büyük olduğuma göre lütfen beni bir abiniz olarak dinleyin ve bu konuyu burada kapatın.

  Uzatmaya gerek yok. Unutmayın bede üçünüzünde adresi var. :-))

  Sevgiyle ve sevdiklerinizle kalın…

  Cevap
 37. SedatKar - 29 Mart 2017 at 00:20

  :D tamam abi , :)

  Cevap
 38. SedatKar - 29 Mart 2017 at 00:20

  bu arada moderatörlerin ne gibi hakları var onuda belirtiyim burda bir karışıklık var sanırım.
  1-) konu kilitleme açma;
  2 -) konuşarı birleştirme;
  3-) kendi açtığı konularda yorumları kapayabilme;
  4-) birde her topiğin sağ üstünde bulunan report alanına tıklarsanzı mesaj moderatör e gider.
  5-) birde ayrı bir forum var kimsenin umursamadığı moderatörlerin görüdğü

  hepsi bu kadar silinmesini istediği konuları, yöneticiye pm atar. geçen hafta patriğin dediğine göre bu mesajlardan artık sıkıldım. çoğuna cevap bileyazmıyorum dedi. ispatlanır..
  açıkcası önemli bir görev değil 😉

  hadi kolay gele 😉

  Cevap
 39. ugur onur - 29 Mart 2017 at 00:20

  Safaaaaa… Yeter…. Allah rızası için… Hepimiz arkadaşız burada. Yahu biz birbirimize bunu yaparsak elin gavuru bize ne yapar bir düşünün… Şurada harcayacagınız zamanı işinize harcayın… Bu yazıları okuyan hangi müsteri sizlerden alış veriş yapar. Azıcık empati yapın yahu….Lütfen son kez rica ediyorum hepinizden bu konuyu kapatın. tek kelime bile yazan beni bulur karşısında..
  Lütfen ya…ALLAH RIZASI İÇİN YAPMAYIN… REZİL OLUYORUZ MİLLETE…

  Cevap
 40. SedatKar - 29 Mart 2017 at 00:20

  [quote author=”ugur onur” date=”1284667444″]Safaaaaa… Yeter…. Allah rızası için… Hepimiz arkadaşız burada. Yahu biz birbirimize bunu yaparsak elin gavuru bize ne yapar bir düşünün… Şurada harcayacagınız zamanı işinize harcayın… Bu yazıları okuyan hangi müsteri sizlerden alış veriş yapar. Azıcık empati yapın yahu….Lütfen son kez rica ediyorum hepinizden bu konuyu kapatın. tek kelime bile yazan beni bulur karşısında..
  Lütfen ya…ALLAH RIZASI İÇİN YAPMAYIN… REZİL OLUYORUZ MİLLETE…[/quote]
  yok abi ya kusura bakma son mesajda bilgi vermek istedim sadece. 😉 bu arada onur abi doğru söylüyor, burda yazdıklarımı okuyanlardan özür diliyorum :)

  Cevap
 41. basar67 - 29 Mart 2017 at 00:20

  Beyler,
  mubabbetinize doyum olmuyor!

  Konu kapatılmıştır :lol:

  Cevap

Cevap bırakın

PrestaShop Türkiye WhatsApp Grubu