DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

Prestashop Yardımınıza Ihtiyacım Var.

Merhabalar, kolay gelsin herkese konu biraz uzun gelebilir ama eminim bildiğiniz konulardır lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.

Asıl işim Grafikerlik fakat bir müşterim kuruyemiş e-ticaret sitesi istediği için bu işe adım attım. Prestashopta yeniyim ve yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum, sürüm 1.6.1.4, hosting isimtescil. Forumdaki tüm bu konuyla ilgili konuları okumama rağmen çözemediğim bir kaç sorunum var umarım uzman arkadaşlar yardımcı olurlar. Yazılım bilgim çok az denebilecek kadar ufak tefek düzenlemeler yapabiliyorum sadece.

 1. Tüm mail ayarlarını yapmama rağmen siteden sipariş verildikten sonra yönetici mailine (gmail) “Yeni müşteri kayıtı” yada ” Yeni sipariş var” gibi bir mail alamıyorum böyle bir bildirim varmı ondan da emin değilim. Diğer konularda bu durum SMTP ayarlarıyla iligili denmiş fakat “Gelişmiş – E-posta” kısmından hem test maili hem sitede bulunan iletişim formundan gelen mailler hem de müşteri kayıt olduktan sonraki bilgiler müşterinin kendi mailine’de geliyor.
   
 2. Varsayılan temada üst yatay menüye belirli sayıda kategori ekleyebiliyoruz. Yani alt satıra geçtiği için hoş durmuyor bu duruma ne gibi bi çözüm üretebilirim. Ve sol bir sütun oluşturup tüm kategorileri orada çıkarabilirmiyiz.

   

 3. Ürün sayfasına girdiğimizde fotoğrafı büyüt dediğimizde belirli sınırlamalarla ekranda büyüyor bu iş için özel ürün çekimleri yapıldı. Bu sayfaya yüklediğim fotoğrafların gerçek boyutlu çıkmasını nasıl sağlayabilirim.

   

 4. En üst reklam alanının altındaki kısma –  barına nasıl bir sayfa ekleyebilirim, örneğin hakkında sayfası gibi.

Takıldığım konular şimdilik bunlar, yardımlarınızı bekliyorum.

5 thoughts on “Prestashop Yardımınıza Ihtiyacım Var.

 1. Şahin YILDIZ - 29 Mart 2017 at 23:55

  1-Tüm mail ayarlarını yapmama rağmen siteden sipariş verildikten sonra yönetici mailine (gmail) “Yeni müşteri kayıtı” yada ” Yeni sipariş var” gibi bir mail alamıyorum böyle bir bildirim varmı ondan da emin değilim. Diğer konularda bu durum SMTP ayarlarıyla iligili denmiş fakat “Gelişmiş – E-posta” kısmından hem test maili hem sitede bulunan iletişim formundan gelen mailler hem de müşteri kayıt olduktan sonraki bilgiler müşterinin kendi mailine’de geliyor.

   
  1 – Yeni sipariş geldiğinde mail almak

  ————————-

  2 – Üye kayıt sonrası mail almak

  Prestashop ta böyle bir alt yapı yoktur, ekstra modül ile sorunu çözebilirsiniz, bu işlemi gören bir modülü ekte paylaşıyorum.

  Cevap
 2. Şahin YILDIZ - 29 Mart 2017 at 23:55

  2- Varsayılan temada üst yatay menüye belirli sayıda kategori ekleyebiliyoruz. Yani alt satıra geçtiği için hoş durmuyor bu duruma ne gibi bi çözüm üretebilirim. Ve sol bir sütun oluşturup tüm kategorileri orada çıkarabilirmiyiz.

  1 – Aşağıdaki modülü aktif edin

  2 – Sol sütunda kategorileri göstermek istediğiniz sayfalarda aktif edin

  Cevap
 3. Şahin YILDIZ - 29 Mart 2017 at 23:55

  3- Ürün sayfasına girdiğimizde fotoğrafı büyüt dediğimizde belirli sınırlamalarla ekranda büyüyor bu iş için özel ürün çekimleri yapıldı. Bu sayfaya yüklediğim fotoğrafların gerçek boyutlu çıkmasını nasıl sağlayabilirim.

  Bu işlem için geliştirilmiş bazı zoom modülleri vardır, ücretsiz bir uygulama istiyorsanız ekte paylaşıyorum.

  Cevap
 4. Şahin YILDIZ - 29 Mart 2017 at 23:55

  4- En üst reklam alanının altındaki kısma –  barına nasıl bir sayfa ekleyebilirim, örneğin hakkında sayfası gibi.

  Bu işlem için ekteki modülleri kullanabilirsiniz.

  Cevap
 5. yyusufemre - 29 Mart 2017 at 23:55

  @Şahin YILDIZ  çok teşekkür ederim hepsi için ayrı ayrı sağolun.

  Cevap

Cevap bırakın

PrestaShop Türkiye WhatsApp Grubu