DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

Prestashop ürün tanıtım

Merhaba arkadaşlar..

Forumu gezdim ama bulamadım, yine de gözümden kaçmışsa özür dilerim..

2 sorum olacak.

1. Ben sitemde satış yapmayacağım o yüzden sepet, stok, kargolama gibi yapıları kullanmayacağım. Presta'da bu yapıları pasif yapacağım bir alan var mı, yoksa tema dosyasında düzeltmeler yaparak mı ilerlemem gerekir.

2. Aynen hepsiburada'da gibi sol alan da ürün filtreleme yapmak istiyorum. yani marka, fiyat aralığı, ürün özelliği seçerek bir filtreleme yapısı kurabilir miyim?

3. 2. soruma ek olarak bu filtreleme yapısını kategoriye özgü yapabilir miyim? Misal ayakkabılar kategorisinde marka-numara-fiyat aralığı, Elbiseler kategorisinde, marka-beden-fiyat aralığı gibi.

Teşekkür ederim..

5 thoughts on “Prestashop ürün tanıtım

 1. SahinSOLMAZ - 29 Mart 2017 at 23:46

  Merhaba,

  1-Evet yönetim panelinden katalog modunu aktif ettiğiniz takdirde, belirtmiş olduğunuz alanlar otomatik olarak devre dışı kalacaktır.
  Bu düzenlemeyi, Yönetim Paneli -> Tercihler -> Ürünler sayfasında bulunan Katalog Modu : Evet 'i seçerek gerçekleştirebilirsiniz.

  2-3: Modül desteği ile bu istediğiniz işlem de yapılabilir, bunun için ücretsiz bir yok diye biliyorum, daha önce buradaki bir referansımız için (Sol üst tarafta kategori ve fiyat aralığı) benzeri bir çalışma yapmıştık. Dilerseniz konu ile ilgili özel iletişime geçebilirsiniz.

  İyi çalışmalar

  Cevap
 2. sakarya - 29 Mart 2017 at 23:46

  @shnslmz cevaplarınız için teşekkür ederim.

  1. tek bir tıklama ile işlemi halledeceksem çok güzel.
  2-3: evet, aynen verdiğiniz sitede ki gibi bir yapıya ihtiyacım var. gerçi bir kaç eklentiye baktım ama, yapamazsam sizinle iletişime geçerim.

  bunlara ek olarak dün şöyle bir şeye daha ihtiyaç duydum.

  Ürünleri kategori ve markalara göre ekliyoruzya, benim 3. bir adıma daha ihtiyacım ortaya çıktı. Kategori – Marka – Cihaz. Bu cihaz yapısını nasıl oluşturabilirim?

  Kategorileri cihaz adı – kategori adı şeklinde yapabilirim ama ben cihaz adlarını tamamen ayırmak istiyorum.

  Teşekkür ederim..

  Cevap
 3. SahinSOLMAZ - 29 Mart 2017 at 23:46

  Rica ederim, evet tek tıklama ile katalog moduna geçiş yapabilirsiniz.
  Ayrıca sizi yanlış anlamadıysam üreticiler yapısı gibi bir cihazlar yapısı kullanmak istiyorsunuz, bu durumda eğer üreticileri kullanmayacaksanız doğrudan: üreticileri cihazlarınız şeklinde düzenleyebilirsiniz ya da

  ben cihaz adlarını tamamen ayırmak istiyorum.

  Tamamıyla özel bir seçenek olsun isterseniz, üreticiler yapısına benzer dinamik bir yapı daha eklenilmedilir, ki ürün eklerken; Kategori – Marka – Cihaz alanlarını basit ve özgür bir şekilde seçebilirsiniz. Bu durumda modül desteği ile bu isteğiniz de kolaylıkla çözülebilir, ama bir ihtimal ücretsiz bir modül olabilir, müsait bir zamanda sizin için bunu araştıracağım, olumlu bir sonuçla karşılaşırsam burada paylaşırım.

  İyi çalışmalar.

  Cevap
 4. sakarya - 29 Mart 2017 at 23:46

  Dün opencart'ı denemiştim, orada sadece markalar bölümü vardı, ama presta da hem markalar hem de üreticiler bölümü var. o yüzden ürticiler bölümünü cihazlar olarak kullanabilirim.

  yalnız siteyi katalog yapınca fiyatları göstermiyor. ben fiyatları da göstermek istiyorum. hatta indirimli ürünlerde hem asıl fiyatı hem de indirimli fiyatı.

  bir de sepete at butonu yerine satın al butonu koymak ve butona tıklayınca farklı bir siteye yönlendirmek istiyorum. ancak her ürün için bu link farklı olacak.

  teşekkürler..

  Cevap
 5. MehmetGuler - 29 Mart 2017 at 23:46

  Merhaba
  Markalar için tomerg3 isimli bir arkadaş güzel bir modül yazmıştı diye hatırlıyorum. Ama sanırım ücretliydi.

  Diğer konu: ki bu asıl konu sanırım
  Bunun kısmen çözümü çok basit. Katalog modunu kapatın sitenizi eski haline getirin. Sonra temanızın içinden product.tpl dosyasını açın. Orada "add to cart" ibaresini içeren bir link var. Buradaki linki istediğiniz siteye yönlendirebilirsiniz. Fakat her ürün için aynı link çalışır.
  Dosyanın içeriği versiyona göre değiştiğinden kodları buraya yazmıyorum.

  Kaldı "her ürün için farklı link" durumu
  Bunu satış yapacağınız siteyi ilk siteye göre düzenleyecekseniz özel bir kod modifikasyonu ile yapabiliriz. Ama satışı yapacak site hazırsa ozaman size bununla ilgili bir modül gerekiyor.

  İyi alışverişler.

  Cevap

Cevap bırakın

PrestaShop Türkiye WhatsApp Grubu