DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

Prestashop ürün için nitelik öznitelik tanımlama (müşteri den ürün üzerine yazılack metni alma)

Merhaba iki sorum var,

1 – mesela düşünün ki tshirt ün üzerine yazılacak metinleri müşteriden alabileceğim bir özellik yada öznitelik eklemeyi denedim. Fakat textbox özelliği maalesef bulamadım. Sadece açılır menü renk vb özellikler tanımlanabiliyor. Ben istiyorum ki ürünü sepete atmadan önce tshirt ün üzerine yazılacak yazıyı belli karaktere kadar girebilecğei bir textbox olmasını istiyorum. bunu nasıl sağlarım.

2 – Bir de şu an güncel sürüm olan v1.6.1.6 kurulu. Ön yüz ve yönetim panelinin çoğu kısmı türkçe olmasına rağmen. Yönetim panelinin sağ taraftaki menülerinin  türkçeleşmesini sağlayamadım.. Yardımlarınız için teşekkürler

4 thoughts on “Prestashop ürün için nitelik öznitelik tanımlama (müşteri den ürün üzerine yazılack metni alma)

 1. MehmetGuler - 29 Mart 2017 at 02:55

  Merhaba

  1.) Ürün girdiğiniz sayfanın sağındaki sekmelerde customization sekmesi var.  Buradan text-field ekleyebilirsiniz. Tişört üzerine eklenecek yazıyı buradan girebilirler. 

  2.) Yönetim panelini çeviri yapmadan İngilizce kullanırsanız daha anlaşılır olur. (İngilizce bilmeseniz bile) Menülerin Türkçe’si Arapça’dan hallice ama yine de isterseniz forumda  aratırsanız bulabilirsiniz.

  Cevap
 2. haruntumer - 29 Mart 2017 at 02:55

  Bilgiler için teşekkürler. Yazı satırı etiketlerini tanımla  şeklinde bir hata veriyor. Daha önce tanımlanması gereken bir yer mi var acaba. Araştırdım ama bulamadım. ayrıca o ekran da

  1. description_short alanı (English (English)) için çok fazla: En fazla 11 karakter kullanabilirsiniz.(Kullandığınız karakter 155) gibi bir hata iletisi de var
  Cevap
 3. MehmetGuler - 29 Mart 2017 at 02:55

  Merhaba

  Ürünü kaydettikten sonra denediniz mi ?

  description_short hatasının text alanlarıyla ilgilisi yok görünüyor. Ürünün kısa açıklama bölümüne girdiğiniz metni silerek deneyebilir misiniz ?

  Cevap
 4. haruntumer - 29 Mart 2017 at 02:55

  aynen öyleymiş valla sağolun orada ki sayfa yapısını tam anlamamışım. Sadece customization sekmesinin hatasını veriyor sanmıştım. Oysa ki tüm sekmelerin hatalarını gösteriyormuş. Aynen istediğim oldu. Tek bir eksikle! bu textfield e karakter sınırlaması getirebilir miyim ?

  Cevap

Cevap bırakın

PrestaShop Türkiye WhatsApp Grubu