DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

Prestashop Profesyonel E-Ticaret Nasıl Olmalı?

Arkadaşlar bildiğiniz gibi e-ticaret siteleri gün geçtikçe artmakta ve internetten alışverişte aynı paralellikte artış sağlamaktadır.

Peki hangi siteler çok satış yapar..

Bunun için size birkaç önerim olacak. Çünkü müşteriler siteyi gördüğünde içinde güven olması gerekir.

1. Sitenizin profesyonel bir teması olmalıdır ve bu tema sadece size ait olmalı. Tema çok önemlidir, sadece sitenin dış görünümü ile müşteri o site hakkında bir ön bilgiye ulaşır.
Örneğin çok bilindik siteler var dış görünümünüz bunlara benzemesi kopya bir site olarak size eksi puan kazandıracaktır.

2. Sitenizde herzaman ulaşabilecekleri bir telefon ve açık adres eklenmesi gerekir.

3. Online Destek sitenize artı puan kazandırır. Msn olmaması daha güzel olur.

4. GG gibi sitelerde kullanılan ağızlar sizin sitenizde kullanılması gerekir. Örneğin 100 tl üzeri kargo BEDAVA yerine 100 tl üzeri Ücretsiz kargo gibi daha yumuşak kelimeler seçilmelidir.

5. Ürün açıklaması önemlidir. sitenin tamamı aynı düzende olmalı bi yerde yazı rengi kırmızı biyerde yeşil biyerde büyük yazı tipi bi yerde küçük.. Bu sitenize eksi puan kazandırır.

6. Siteniz müşteri kolaylığı ön planda olmalı, aradığını bulamayan ve karışık siteler sitenize eksi puan kazandırır.

7. Sitenizde müşteriler için bir takım haklar olması gerekir. Ödeme Güvenliği Gizlilk Politikası gibi satışta ve sonrasında izlenecek yollar anlatılmalıdır. Bunu yaparken herhangi bir siteden kopyala yapıştır yapmanız google tarafında sitenizi kopya içerik olarak görmesine neden olur. Bu yazı tamamen size ait olmalı ve kopya olmamalı.

8. Bana dua edin. Bu sitenize artı puan kazandırır.