DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

Prestashop Prestashop Tedarikçi XML Entegrasyonu

Merhaba Arkadaşlar,

Uzun Zamandan Beri İnternet Üzerinden E-Ticaret İşi Yapıyorum. Yeni Bir Site Kurup Tekstil İşine Girmek İstiyorum. Bunu da Prestashop İle Yapmak İstiyorum. Uzun Araştırmalarımdan Sonra Prestahopun Hızlı ve Güvenli Olması Açısında Tercih Ettim. Ancak Karşıma Bazı Engeller Çıktı Bunların En Başında da XML Yoluyla Tedarikçi Ürünlerini Siteme Çekme ve Güncelleme İşini Yapmak Var. Bir Türk Firmasıyla İletişime Geçtiğimde Benden Her Tedarikçi Xml Entegrasyonu İçin Ayrı Ayrı Ücret Talep Ettiler. Php Mysql Kod Bilgisine Sahibim Ancak Prestasop Sistemine Biraz Yabancı Olduğum İçin Nereden Başlayacağımı Bilemedim.

Siz Değerli Arkadaşlarımın Bana Yol Gösterebileceğini Umut Ediyorum.

Elimdeki XML Kodunun Tek Ürünlük Bir Kısmını Örnek Olarak Ekliyorum. Bu XML Kodunda Ürün, Ürünün Variantları ve Bu Variantların Stok Miktarları Var. Bunları Ayrı Ayrı Web Siteme Çekmek ve Belirli Saatlerde Güncelletmek İstiyorum. Elimde Bir Kaç Tane Tedarikçi XML Kodu Var Her Tedarikçinin de Farklı Yapılarda XML Kodu Mevcut Bunları Kendim Tek Tek Entegre Etmem Gerekecek.

XML ÖRNEK KODU: 

 <Urun>  <UrunKodu><![CDATA[UCE141d9S6]]></UrunKodu>  <UrunAdi><![CDATA[T-Shirt Kısa Kol - Beyaz]]></UrunAdi>  <KategoriAdi><![CDATA[Erkek > T-shirt/Atlet]]></KategoriAdi>  <Aciklama><![CDATA[]]></Aciklama>  <kucuk_gorsel><![CDATA[http://www.OrnekSiteAdi.com/UPLOAD/PRODUCT/thumb/UCE141d9S6_01_small.jpg]]></kucuk_gorsel>  <normal_gorsel><![CDATA[http://www.OrnekSiteAdi.com/UPLOAD/PRODUCT/thumb/UCE141d9S6_01_medium.jpg]]></normal_gorsel>  <buyuk_gorsel><![CDATA[http://www.OrnekSiteAdi.com/UPLOAD/PRODUCT/thumb/UCE141d9S6_01_large.jpg]]></buyuk_gorsel>  <diger_resimler>     <resim><![CDATA[http://www.OrnekSiteAdi.com/UPLOAD/PRODUCT/UCE141d9S6_01.jpg]]></resim>    <resim><![CDATA[http://www.OrnekSiteAdi.com/UPLOAD/PRODUCT/UCE141d9S6_02.jpg]]></resim>    <resim><![CDATA[http://www.OrnekSiteAdi.com/UPLOAD/PRODUCT/UCE141d9S6_03.jpg]]></resim>    </diger_resimler>  <EtiketFiyati><![CDATA[9,99]]></EtiketFiyati>  <ListeFiyat><![CDATA[14,99]]></ListeFiyat> <Ozellikler>   <yaka_ozelligi><![CDATA[Sıfır]]></yaka_ozelligi>   <renk><![CDATA[Beyaz]]></renk>   <kalip><![CDATA[Regular]]></kalip>   <tip><![CDATA[T-Shirt Kisa Kol]]></tip>     </Ozellikler>  <Stoklar>    <Stok>  <urunKodu><![CDATA[278412]]></urunKodu>  <isim>Numara/Beden</isim>  <deger><![CDATA[bedeninizi seçiniz ]]></deger>  <degerkodu><![CDATA[M]]></degerkodu>  <barcode><![CDATA[]]></barcode>  <miktar><![CDATA[3]]></miktar>  </Stok>    <Stok>  <urunKodu><![CDATA[278412]]></urunKodu>  <isim>Numara/Beden</isim>  <deger><![CDATA[bedeninizi seçiniz ]]></deger>  <degerkodu><![CDATA[L]]></degerkodu>  <barcode><![CDATA[]]></barcode>  <miktar><![CDATA[1]]></miktar>  </Stok>    <Stok>  <urunKodu><![CDATA[278412]]></urunKodu>  <isim>Numara/Beden</isim>  <deger><![CDATA[bedeninizi seçiniz ]]></deger>  <degerkodu><![CDATA[S]]></degerkodu>  <barcode><![CDATA[]]></barcode>  <miktar><![CDATA[1]]></miktar>  </Stok>   </Stoklar> </Urun>