DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

Prestashop Mail Ayarları sorunları ve çözümleri

merhabalar birçok kişi mail ayarlarından dolayı sorun yaşıyor. başlıca konuları şöyle sıralayım.
phpmail
php mail ayarları günümüzde birçok hosting şirketi tarafından kapatılmaktasır. çalışsa bile, birçok mail sunucusunda geçikmeli ve önemsiz klasörüne düşer. zorunlu haller dışında phpmail i önermiyorum.
port
türkiyede 2 yılıdr yavaş yavaş şu anlarda genel olarak mail gönderim portu dinamik ip lerde 25 portu kapatılıyor. yerine mail gönderim portu 587 olarak kullanılıyor. bunun nedeni spam reklam maillerinin önüne geçmek. kendi bilgisayarınızdan 587 olarak mail prohramlarınızı ayarlayınız. ancak server tarafında server ın ip si sabit olduğundan dolayı 25 portuda çalışmakıtadır. ancak en güvenli port şu an türkiye için 587’dir
not: bazı yurtdışı lokasyonlu hostinlerde 26 portu mail gönderim kullanmaktadır.
smtp ayarları ve prestashop sorunu.
eklediğim resimde bazı hostingler outlook gibi programlarda ek bir ayar ister(giden sunucum kimlik doğrulaması istiyor.)
işte bu ayar prestaya uymlu değil arkadaşlar bu ayar sayesinde birçoğunuz sorun yaşıyorsunuz. sebebi ne bilmiyorum prestada eksiklik olduğu ancak. belki yurt dışında böyle bir ayar gerekmiyordur. eğer hosting iniz böyle bir ayar isyorsa başka bir yerden b,r tane bu ayarı gerekmeyen bir mail hesabı alırsınız ve o mail hesabının smtp ayarlarını girersiniz çalışır. giden mailler yine sizin mağaza e-mail hesabınızda gidiyor gibi görünür sadece hiçbir sorun yaşamazsınız.

bunun dışındaki sorunlarınız. tamamen ya oynanamış kodlarla kurulum. yada hosting inizle alakalı sorundur arkadaşlar.

Hepiniz kolay gelsin

WhatsApp Destek Hattı