DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

Prestashop [Çözüldü] Smtp Mail Problemi

Merhabalar, 

Forumu prestashop kullanmaya başlamadan beridir takip ediyorum sorunlarımı notepad++ da ve forumda arama yaparak elimden geldiğince çözmeye çabalayıp sizleri yormamak istiyorum ancak işin içinden çıkamadığım durumlar oluyor bunlardan bir tanesi de mail gönderimi ve alımıyla ilgili kendi domainimi mx ile yandexe yönlendirip kullanacağım.

mail ayarlarından 

Set my own SMTP parameters (for advanced users ONLY) seçeneğini seçerek

smtp server alanını : smtp.yandex.com , smtp.yandex.com.tr , smtp yandex.ru gibi farklı kombinasyonlarda denedim hatta gmailden imap erişimine izin verip gmailde de denedim.

Kullanıcı adım ve şifrem yandexe devrettiğim hesaplar için de doğru aynı zamanda yandex.com uzantılı ve gmail için gmail uzantılı hesaplarla da denedim.

SSL ve TLS olarak 465 ve 587 portlarını farklı kombinasyonlarla da denedim ancak sonuç hiç bir şekilde olumlu değil

farklı mail adreslerine test e-postası göndermeyi denedim fakat hep aynı hatayı alıyorum 

 

14 thoughts on “Prestashop [Çözüldü] Smtp Mail Problemi

 1. SedatKar - 29 Mart 2017 at 23:55

  yandex.com ‘ bende birçok müşterimi taşıdım.

  bende birçok kez kullandım, hostingnizde var olan güvenlik yazımlarıyla nedeniyle dışarıya port çıkışı kapalı olduğu zaman genelde bu veya benzer hatayı veriyor.

  WHM üzerinden ilgili portları açarak ve ayarlamarı yaparak aktif edebilirsin.

  eğer hala başarılı olassan hosting şirketine ilgili değişikleri detaylı bir şekilde bildirirsen onlar var olan güvenlik yazılımı ayarlarını yaparak aktif edebilirler.

  kolay gelsin.

  bu arada kimseyi yorduğun yok. foruma yaşadığın sorunları yazmaktan çekinme ;)

  Cevap
 2. uaktas - 29 Mart 2017 at 23:55

  Öncelikle ilgili cevabınız için çok teşekkür ederim sistemin kurulum aşamasını tamamlamak için addon domain olarak açtım ne kadar yükü kaldıracağını bende bilmiyorum bir pakette normal şartlarda 30 un  üzerinde web sitesini barındırıyoruz ancak bunlar trafiğe sahip siteler değil normal kurumsal siteler. Bu sitemizin bulunduğu pakette pek site yok zaten yükü kaldırırsa buradan devam edebilirim. Hosting firması konu ile ilgili bir makale yazmış ancak benim yaptığım ayarların dışında farklı bir durum maalesef yok şu an pek müsait değilim müsait olduğum zaman yazıp kontrol edeceğim hosting firmasından kaynaklıysa tüm sistemi hazır hale getirdikten sonra profesyonel bir pakete geçiririz artık.

  Cevap
 3. veltors - 29 Mart 2017 at 23:55

  Php yi deniyorum bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. smtp de de şifre htası veriyor şifreyi değiştirdim gene olmadı. autohrazin gibisinden hta veriyor. Her şey tamam da mail olayı nı çözemedim bir türlü 🙁

  Cevap
 4. veltors - 29 Mart 2017 at 23:55

  kayıt oldum ülke oalrak TURKEY seçince kabul etmedi o bölümü atlayan var mı?

  Cevap
 5. veltors - 29 Mart 2017 at 23:55

  monthly email de hangi seçenek uygundur?

  Cevap
 6. veltors - 29 Mart 2017 at 23:55

  kayıt oldum karmaşık sistem sadece adres ve üyelik bilgkerimi girdim mail sistemim şimdi düzenli oalrak çalışıyor. aynı işlemi neen google yada hotmail ile yapamıyoruz.

  Cevap
 7. uaktas - 29 Mart 2017 at 23:55

  sistemi çözemedim ancak şöyle bir durum söz konusu şu an site smtp ile mail gönderiyor ancak uzantısı yandex.com olan mail adresimden gönderiyor. Mx yönlendirip @siteadi.com şeklinde açtığım mail adresinden gönderim yapmıyor maalesef nedinini niçinini çözemedim maalesef

  Cevap
 8. veltors - 29 Mart 2017 at 23:55

  Ben orasına hiç dikkat etmedim bana mail gelmesi kafi oalrak düşündüm ama sitedeki kayıtlı mail adresimden geliyor mailler. sitedki kayıtlı adresinizden gödnerme yapıyor büyük ihtimalle.

  Cevap
 9. uaktas - 29 Mart 2017 at 23:55

  Kullanıcılara sipariş durumlarını veya iletişimden gelen mesajlara verdiğiniz cevaplar da sistemde kayıtlı mail adresi üzerinden gönderiliyor yani gönderen benim sitem için  @yandex.com olarak görünüyor. Bence dikkat etmeli çünkü pek hoş bir durum ortaya çıkmıyor.

  Cevap
 10. veltors - 29 Mart 2017 at 23:55

  yandeks adresini değiştirin sisteme hangia resi yazarsanzı sitem o adresi baz alır ve ekler. Buradaki ynalışı ben anlayamadım. Siz hangi bilgiyi girerseniz o bilgi ile işlem yapar.

  Cevap
 11. uaktas - 29 Mart 2017 at 23:55

  bende onu ifade etmeye çalıştım yandex uzantılı mail adresi girdiğim zaman site gönderim yapıyor ama mxlerini yandexe yönlendirdiğim ve mail.yandex.com üzerinden maillerime ulaşabildiğim @siteadresi.com mail adresimi siteye girdiğimde hata alıyorum. Kullanıcıyı doğrulayamıyor hata kodu aşağıda yer almaktadır.

  Error: Please check your configuration
  Expected response code(s) [250] but got response [553 5.7.1 Sender address rejected: not owned by auth user.]

  Cevap
 12. tolgahat - 29 Mart 2017 at 23:55

  site ayarlarındaki, site iletişim mail adresi ve smtp ye girdiğiniz yandex mail kullanici adi olan mail@sitenizinadi.com mail adresinin aynı olması gerekiyor. eğer site iletişim mail adresini farklı girerseniz bu hatayı alabiliyorsunuz.

  Cevap
 13. uaktas - 29 Mart 2017 at 23:55

  Çok ilginç olmakla birlikte bu şekilde doğru bir konfigrasyon oldu cevabınız için teşekkürler.

  Cevap

Cevap bırakın

PrestaShop Türkiye WhatsApp Grubu