DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

Prestashop [Çözüldü] Markaya Göre Ürün Listeleme Problemi

Merhabalar, 

Markaları menüde listeliyorum ancak markanın altında ürün ekli olmasına rağmen markaya tıkladığımda bu markaya ait ürün bulunmamaktadır diyor ve markaya ait ürünleri listelemiyor.

Kategori sayfalarında yer alan filtrelemede markaları ve içinde kaç adet ürün olduğunu gösteriyor ve ilgili markaya tıklayınca markanın ürünlerini gösteriyor ama menüde yer alan markalarda listelemiyor.

 

12 thoughts on “Prestashop [Çözüldü] Markaya Göre Ürün Listeleme Problemi

 1. MehmetGuler - 29 Mart 2017 at 23:55

  Merhaba 

  Ürünleri manuel mi girdiniz yoksa import/xml gibi bir yöntem mi kullandınız ?

  Cevap
 2. uaktas - 29 Mart 2017 at 23:55

  Ürünleri manuel olarak ekledim söylediğim gibi ürün detay sayfalarındaki filtrelerde görünüyor marka altında ürün ekli yani.ama marka yani üretici olarak menüden tıklandığında bu markaya ait ürün bulunmamaktadır diyor.

  Cevap
 3. MehmetGuler - 29 Mart 2017 at 23:55

  Merhaba

  Ürünleri girerken “ASSOCIATIONS” sekmesinden (bunu dernekler olarak çevirmiş biri) marka seçimi sayfanın en altından yapılıyor. Buradan seçim yaptıysanız ve kaydettikten sonra görüyorsanız bam başka bir probleminiz var demektir. 

  Veri tabanından product_manufacturer tablosuna bakıp ilişkili indexleri kontrol etmek gerekiyor.

  Override yapan bir modül yüklemiş olabilir misiniz ?

  Cevap
 4. uaktas - 29 Mart 2017 at 23:55

  Merhaba,

  öncelikle ilgili cevaplarınız için çok teşekkür ederim. ASSOCIATIONS sekmesinden en alttaki manufacturer yani üretici olarak girili tüm ürünler onunla ilgili bir sıkıntı yok zaten kategorilerde markalara göre filtreliyor çünkü ama menüden üreticiler olarak tıklandığında ürünü listelemiyor. Ben herhangi bir değişiklik yapmış olma ihtimalime karşı manufacturer içeren tpl ve php dosyalarını default olarak tekrar attım ama sonuç aynı site adresini pm olarak iletiyorum sorunu net olarak görüntüleyebilirsiniz.

  Cevap
 5. uaktas - 29 Mart 2017 at 23:55

  Merhabalar sorunu henüz çözebilmiş değilim ve bu benim için önemli bir husus çünkü hem marka listelemeliyim hem de google marka sayfalarını güzel listelemiş ve üst sıralarda yer alıyor ancak markaya tıklandığında markaya ait ürün bulunamadı uyarısı hoş olmuyor. 

  Mehmet Bey’in tavsiyesi üzerine seo uzantılarıyla oynadım ancak sorun düzelmedi tüm markalar dediğimde markanın içindeki ürün adetini gösteriyor ancak tıklayınca maalesef yine yok şu an markanın url düzeni {id}-{rewrite} şeklinde varsayılanı da bu diye düşünüyorum

  Cevap
 6. MehmetGuler - 29 Mart 2017 at 23:55

  Merhaba

  Bilgilerinizi PM atın oradan detaylı bakalım. 

  Cevap
 7. uaktas - 29 Mart 2017 at 23:55

  Daha önce pm olarak site adresini iletmiştim ulaşamıyorsanız tekrar iletiyorum.

  Cevap
 8. uaktas - 29 Mart 2017 at 23:55

  Tüm sistemi aktif ettim sipariş bile aldım ama bu sorunu henüz çözebilmiş değilim google sayfaları indekslemiş ama markada ürün bulunamadı uyarısı çıkıyor sayfada sayfanın url uzantısı {id}_{rewrite} şeklinde adwords reklam çalışması yapacağım sorunu çözmem benim için gerçekten çok önemli 

  Cevap
 9. SedatKar - 29 Mart 2017 at 23:55

  Tüm sistemi aktif ettim sipariş bile aldım ama bu sorunu henüz çözebilmiş değilim google sayfaları indekslemiş ama markada ürün bulunamadı uyarısı çıkıyor sayfada sayfanın url uzantısı {id}_{rewrite} şeklinde adwords reklam çalışması yapacağım sorunu çözmem benim için gerçekten çok önemli 

  eğer sorun çözülmediyse birde ben bakmak isterim.

  iyi çalışmalar..

  Cevap
 10. uaktas - 29 Mart 2017 at 23:55

  maalesef sorun çözülmedi pm olarak iletişime geçiyorum 

  Cevap
 11. SedatKar - 29 Mart 2017 at 23:55

  arkadaşın problem çözüldü.

  http://prntscr.com/afbfuw

  değerini aktif yapmassanız görünmüyor.

  bazı versiyonlarda olan küçük bir bug.

  Cevap
 12. uaktas - 29 Mart 2017 at 23:55

  Evet ben o alanı ürün açıklamaları ve detayları ile ilgili olduğunu düşünerek kullanmadığım için pasif yapmıştım. Çok teşekkürler sorunumuz sıkıntımız çözüldü

  Cevap

Cevap bırakın

PrestaShop Türkiye WhatsApp Grubu