DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

Prestashop [Çözüldü] Her admin panel işleminde sitedeki kullanıcının logout olması

Selamlar,

Bir problem danışmak istiyorum. Site ön yüzde login oluyorum, müşteri gibi test etmek amacı ile. Fakat admin tarafında yaptığım her işlemde, bir ürün kaydettiğimde, bir üründe değişiklik yaptığımda, hatta admin menülerine tıkladığımda bile, site ön yüzde logout oluyorum ve tekrar giriş yapmam gerekiyor. Acaba ben admin tarafında işlem yaparken, sitedeki normal müşterilerin başına da aynı şey mi geliyor? Yoksa aynı IP den bağlandığım için bana mı oluyor sadece?

Mantıksız ve tuhaf bir durum. Normalde böyle çalışıyor olamaz herhalde bu sistem? Sistem ayarlarını defalarca kurcaladım. Hatta logout olup düşen kullanıcının sepetini de sıfırlıyordu, ilgili özelliği açarak, daha önceki girişindeki sepetindeki ürünleri yükleme özelliğini aktif ettim. Böylece bir nebze ürün özelleştirmeleri v.s. gibi şeylerin kaybolmamasını sağladım. Fakat yine de önyüzdeki kullanıcıyı sistemin dışarı atması çok saçma.

Konu hakkında bilgisi olan veya fikir yürütebilecekler var mıdır?

4 thoughts on “Prestashop [Çözüldü] Her admin panel işleminde sitedeki kullanıcının logout olması

 1. SedatKar - 29 Mart 2017 at 02:56

  Merhaba,

  merhaba cookilerle ilgili bir problem yaşadığınız anlaşılıyor.

  bilgisayarınızda cookileri kapatmış olabilirmisiniz ?

  firefox yada chrome da cookie maneger adında birkaç eklenti var , bu eklentiler sayesinde giriş yaptınızda bilgisayarınız cookie oluşuyormu , oluşuyorsa ne kadar süre verilmiş bu cookilere kontrol etmenizde fayda var.

  başka bir pc de denedinizmi ?

  Cevap
 2. grafiqer - 29 Mart 2017 at 02:56

  Açıkcası işyerindeki ve evdeki bilgisayarlarda da aynı problemlerle karşılaşıyorum. Fakat sizin açıklamanızdan sonra dikkat ettim ki, bütün kullandığım bilgisayarlarda aynı güvenlik v.s. programları yüklü. Kaspersky ın tarayıcıyı kontrol altında tutan eklentilerinden kaynaklı olabilir. Kurcalayıp, sonucu yazarım. Teşekkür ederim.

  Cevap
 3. grafiqer - 29 Mart 2017 at 02:56

  Tamamen haklısınız. Hatta aynı bilgisayarda, farklı bir kaç tarayıcıyı, Kaspersky tarafından kontrol edilmeyecek şekilde ayarladım. Tekrar aynı işlemleri yaptım. Kontrol altında olan tarayıcılarda logout yaşanırken, kontrol dışı bıraktıklarımda sorun yaşanmadı.

  Özetle benzer sorun yaşayanların, internet securty ayarlarında, programın tarayıcıya müdahale ettiği noktalara bakmalarında fayda var.

  Çok teşekkürler “SedatKar”. Çok makbule geçti.

  Cevap
 4. SedatKar - 29 Mart 2017 at 02:56

  Rica ederim.

  iyi çalışmalar…

  Cevap

Cevap bırakın

PrestaShop Türkiye WhatsApp Grubu