DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

Prestashop [ Çözüldü] Google dostu url olmuyor

Arkadaşlar sitemin url yeniden yazmasını aktif hale getirdiğim zaman resimlerin yerini soru işareti alıp ön sayfadan başka hiçbir yere gidemiyor. Eğer google dostu url seçeneğini kaldırırsam site çalışır hale geri dönüyor. Daha önce google dostu url seçeneği aktif olarak sitem çalışıyordu. Server la olan görüşmelerimde url rewrite özelliğini desteklediklerini herhangi bir değişiklik yapmadıklarını söylediler. Temamda veya katogori ürünlerle ilgili modüllerde bir sorun olabilirmi bu konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum. teşekkürler.

7 thoughts on “Prestashop [ Çözüldü] Google dostu url olmuyor

 1. SahinSOLMAZ - 29 Mart 2017 at 23:46

  Merhabalar,

  Kullanılan sunucu, windows ise sık sık karşılaşılan hatalardan birisidir bu sorun.
  Tema ya da modül ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum, öyle olsa idi: .htaccess arkadaş url (friend url) özelliğini devre dışı bıraktığınızda da sorun yaşardınız. Ama içiniz rahat etsin istiyorsanız, varsayılan temaya seçerek ve yeniden derlemeyi aktif ederek test edebilirsiniz.
  Hata gösterim modunu açınız, arkadaş url 'yi aktif ediniz, muhtelemen hata/larla karşılaşacaksınız ve soru işareti olarak çıkan herhangi bir resmin üzerine sağ tıklayıp, öğeyi incele-denetle diyerek, resim adresini kontrol ediniz, bunları takip ederek daha detaylı bir çözüme ulaşabiliriz.

  İyi çalışmalar. (:

  Cevap
 2. askinjew - 29 Mart 2017 at 23:46

  dediklerinizi yaptım Ana sayfada soru işaretli resimleri incelediğimde adresleme doğru fakat tıklayınca http://www.askinturizm.com/404.php hatası veriyor. Temayı yeniden derlemem bir sonuç verirmi sizce ?

  Cevap
 3. askinjew - 29 Mart 2017 at 23:46

  Tema değiştirdim yine seo url yazımını kabul etmedi

  Cevap
 4. askinjew - 29 Mart 2017 at 23:46

  Hosting firması ile yazıştım türkçe urlları desteklemediklerini söylüyorlar. daha önce mahmutbeyin yazdığı admin.js dosyasını yüklemiştim. çalışmadığını düşündüğmden dolayı tekrar eski admin.js dosyasını yükledim. Acaba kalıcı bir değişiklik yapmış olabilirmi. Eğer yaptıysa urlarımı nasıl tekrar ingilizceye çevirebilirim?

  Cevap
 5. SahinSOLMAZ - 29 Mart 2017 at 23:46

  Merhaba,

  Merak ettiğim için soruyorum, kullanılan sunucu windows mu acaba?
  Seo url aktif edildiğinde, resim yolu doğru dediğiniz, tam url adresini paylaşabilir misiniz? 404 hatası verdiğine göre gözden kaçan bir şey/ler var muhtemelen.
  Ayrıca, url adreslerinde Türkçe karakter olmaması gerekiyor zaten.
  Şu an friend url özelliği devre dışı olduğu için kontrol edemiyorum, sorunu çözemezseniz dilerseniz iletişime geçtiğiniz takdirde ve müsait bir zamanda birlikte yorumlayabiliriz.

  İyi çalışmalar.

  Cevap
 6. askinjew - 29 Mart 2017 at 23:46

  Selam
  Sunucum lınux debian tabanlı (fatcow)
  Eğer müsaitseniz friend url özelliğini devreye sokabilirim

  Cevap
 7. askinjew - 29 Mart 2017 at 23:46

  Sorunum Safa beyin foruma daha evvel yüklediği htacceess.zıp dosyasını açıp ana dizine yükleyince düzeldi. İlgi ve yardımlar için teşekkür ederim.

  Cevap

Cevap bırakın

PrestaShop Türkiye WhatsApp Grubu