DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

Prestashop Anasayfadaki ürünlerin düzenlenmesi sorunu

Merhabalar

Prestashop 1.5 ile crewshop.com.tr sitesini kurmaya çalışıyorum. Oldukça yeniyim. Bir tema satın aldım ve kurdum. Prestashop install ile beraber gelen örnek ürünleri, silmeyeyim, örnek olarak kalsın ama tüm kategorilerden ve anasayfadan çıkarayım, hiç bir şekilde ulaşımlasın istedim.

Konuyla alakalı bulduğum yazı ve video dokümanlardan öğrenebilidiğim kadarıyla admin sayfasından menu>catalog>products sayfasında “Filter by category”yi seçip, gelen listeden “home”u seçtim. Orada karşıma gelen listeden istemediğim örnek ürünleri sildim. Ama istediğimin tam tersi oldu. Ana sayfada “featured products” bloğunda yerleri kaldı, isimleri fiyatları olduğu gibi duruyor. Resimlerinin yerinde soru işaretleri. Tıkladığında “ürün bulunamadı hatası”. Oysa ben ürünler kalsın, admin sayfalarında ulaşabileyim ama hiç bir yerde görünmesin istiyordum.

Onun üzerine araştırdığımda “Lof Featured Products Module” adında bir modül buldum. Bu forumun ing. sayfalarında güvenilir olduğuna dair yorumlar okudum. Onun üzerine indirdim ve kurdum. Sonuç: Benim bozuk “anasayfa ürünler”/”featured products” bloğum olduğu gibi duruyor. Üstüne bir tane daha geldi. Üstelik benim temamda değil de default temada. Türkçe sayfalara geçince daha da kötü oluyor. Kızdım, modülü disable ettim. Sonradan gelen ürünler bloğu kaybolmak yerine temanın ürünler bloğunun altına geçti. Tekrar kurdum, “item limits” ve “limit columns” değerlerini 0 yaptım, hiç bir şey değişmiyor.

İki konuda yardım istiyorum. 1- Geçerken uğrayan ve bir türlü gitmek bilmeyen kaynana gibi yerleşen Lof Featured Products Modülünden nasıl kurtulacağım? 2- Temanın featured products bloğuna nasıl müdahale edeceğim, orada görünmesini istemediğim ürünleri nasıl kaldıracağım?

Edit: Modülden kurtuldum. Manage Hooks, Live edit’den sildim. Ama diğer sorun hâlâ devam ediyor