DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

Prestashop Admin Siparişler Ekranında Ülke Bazlı Filtreleme

Merhaba,

Prestashop forumunda ilk mesajım, o yüzden öncelikle herkese selamlar.

Yönetim panelinde yapmak istediğim değişikliği başlığı kısa tutmak adına tam belirtemedim.

Siparişler ekranında ülke bazlı filtreleme yapabiliyoruz ancak benim yapmak istediğim, yönetici profillerine göre sipariş ekranını ülke bazlı filtreleme ile göstermek.

Örneğin Fransa Ekibi adlı yönetici profilindekiler Siparişler ekranında sadece gönderim adresi Fransa olan siparişleri görüntüleyebilsinler istiyorum. 

Aklıma gelen ilk çözüm AdminOrdersController.php de yöneticinin profil id’sini kontrol ettirmek ve sql sorgularını buna göre düzenlemek olarak geldi. Sizlerinde önerilerini almak isterim.

Sevgilerle.

3 thoughts on “Prestashop Admin Siparişler Ekranında Ülke Bazlı Filtreleme

 1. Şahin YILDIZ - 29 Mart 2017 at 23:50

  yapısal kodlar ile oynamanızı tavsiye etmem, güncellemeler de sorun yaşarsınız…bu işin en basiti bana göre yöneticiye sen sadece Fransa dan gelen siparişlere bakacaksın demek :) öneri öneridir…

  aşağıdaki modül işinizi görür…

  http://addons.presta…subsellers.html

  Cevap
 2. alafurtanfuni - 29 Mart 2017 at 23:50

  Uluslararası bir işte malesef sizin dediğinizi söyleyemiyorum :) Yapıya müdahale etmeden olmaz zaten override edeceğim. Prestashop buna uygun bir yapı sunuyor. Ancak yeni ilgilendiğim için henüz çözebilmiş değilim ve dökümantasyon konusunda çok yetersiz olduğunu düşünüyorum. Verdiğiniz modülde bir pazarlamacı atanıyor ve kendi müşterileriyle ilgili bildirim alabiliyor. Ancak benim istediğim sipariş ekranında sadece kendi ülkesindeki siparişleri görüntülemesi ve diğer siparişlerin hiçbirini görüntülememesi. Filtreleme zaten siparişler ekranında var ancak sadece tıkladığımızda çalışıyor. Sayfaya post edilen verinin nerede işlendiğini bulamadım. 

  Cevap
 3. Şahin YILDIZ - 29 Mart 2017 at 23:50

  prestashop her geçen gün gelişiyor…veritabanı veya yapısal kodlarda değişiklik sizi daha sonra çok zorlayacaktır…kodlarla oynamak günü kurtarmak gibi olur…bu işlemi modülle çözmelisiniz…size bahsettiğim modül sizin işleminize çok uygun…modül kodlayıcı ile görüşün…

  filtreye ülke ekleyebilir…

  Cevap

Cevap bırakın

PrestaShop Türkiye WhatsApp Grubu