DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

Prestashop Adet ve KG birimi

Merhabalar,
satmayı düşündüğüm bazı ürünler KG bazında kimisi ise adet. ben ürünler listelenirken adet yada kg olarak gözüksün isiyoryum. şuan varsayılan olarak sadece adet olarak görünüyor.
teşekkürler…

4 thoughts on “Prestashop Adet ve KG birimi

 1. Presta-TR - 29 Mart 2017 at 23:42

  ürünü ekledikten sonra ilk adımdan sonra diğer kısımlar açılır onların birisinin içinde bu tip bir ayar olacaktı. şu an hatırlayamadığım için üzgünüm. iyi günler

  Cevap
 2. Onur AYDIN - 29 Mart 2017 at 23:42

  merhaba benim bahsettiğim o bölüm değil. o bölüme yazılanlar ürününü detay bilgi sayfasında çıkıyor. benim istediğim ana sayfada yada kategoriye girilince ürünler listeleniyor ve herhangi bir ürüne tıklayınca ürünün bilgileri gelioyr bya işte o ekranda Adet yazan ibareyi kilo hesaı satılan bazı ürünlerde KG olarak değiştirmek. yani hem adetli hemde kilo ile satş istiyorum. teşekkürler.

  Cevap
 3. Güven Uzman - 29 Mart 2017 at 23:42

  Onur Aydın’ın sorununun aynısı bendede var ve bir türlü çözüm yolu bulamadım, bu konuda bilgili olan arkadaşlar yardım ederlerse çok mutlu olacağız.

  Cevap
 4. MehmetGuler - 29 Mart 2017 at 23:42

  İki idare eder çözüm var.
  1.) Müşteriye nitelik/kombinasyon şeklinde Kg seçtirmek.
  Bu şekilde her ürün için özel durum tanımlayabilirsiniz. Birisini Kg diğerini adet bazında satma imkanınız olur. Keza ikinci yöntemde sadece Kg cinsinden ürün satabileceğinizi anlatacağım. Bu yöntem daha yakışıklı. Ürünün sayfasında kısa bilgi kutusunun hemen altında tekil geçişli bir seçim kutusu çıkıyor.
  Fakat prestashop ürün kombinasyonları ile ilgili ciddi birkaç kararsızlık var. Bug kısmındaki konuların yarısı bu konu ile ilgili. Prestashoplarımızın bir kısmında doğru çalışıyor bir kısmında çalışmıyor. Javascript ile ürün fiyatına yerleşen bir fonksiyon var (yanlış hatırmaıyorsam product.tpl de displayprice() gibi bir js) ve 1.2 uyumlu modda hemen her temada sıkıntı çıkarıyor. Üstelik her site için ayrı bir çözümü olabiliyor.

  2.) Ürünlerinizin en küçük birimi 1 Kg ise (toptan gıda satan bir müşterimizde böyleydi) edit: tercümlerden her ‘adet’ yazısını ‘kilo’ olarak değiştirin. (mailler dahil). Bu yöntemde adet bazlı ürün satma şansınız ortadan kalkar.Bütün ürünlerin birim fiyatlarını 1Kg olarak girmelisiniz. Aynı ürün sepete iki kere atıldığında 2Kg atılmış olur. Veya adet bölümüne 5 girilir sepete atılırsa 5 Kg olur. Kargo da doğru hesaplanır, fiyatta doğru hesaplanır. Tabi kargo hesabını Kg’a göre seçmeyi unutmayın. Fakat 2.5 kg satmanız imkansız olur. 2 veya 3 kg satabilirsiniz.

  1. anlattığımı başarmakta ısrar etmenizi tavsiye ederim.
  Çünkü 1.4 de durum şu an daha karışık. İşin içine ürüne özel döviz kuru ve ürün başına extra kargo muhabbeti de girmiş iyice çorba olmuş. Çıkacak stable versiyonlardan pek umutlu değillim.

  Cevap

Cevap bırakın

PrestaShop Türkiye WhatsApp Grubu