DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

Prestashop 1.5+ mail dosyalarında renk sorunu

Merhaba,

Prestashop'un 1.5 ve ileriki sürümlerinde mail dosyalarının rengini yardımcı program kullanmadan tek seferde değiştirme özelliği eklendi. Fakat bu renk değiştirme özelliği Türkçe maillerde çalışmıyor. Sebebi basit, muhtemelen prestashop Türkçe'ye çevrilirken mail dosyalarıyla tekrar uğraşıp çevrilmek yerine eski dosyalar yüklendi. Yeni mail dosyalarında {color} olarak belirtilen ve ayarladığımız rengi alan kodlar, eski mail dosyalarında #db3484 renk kodu olarak yer alıyor ve dolayısıyla otomatik olarak değişmiyor.

Kod bilgisi hemen hemen hiç olmayan biri olarak ben bunu bulana kadar renk kodlarını database'den değiştirmeye çalışmak, dreamweaver'da tek tek renk değiştirmek gibi sonuçsuz/zahmetli işlerle vakit kaybettim. Temaya önem veren ve default pembeden siniri bozulan arkadaşlarımın aynı şeyi yaşamasını istemem.

Çözüm olarak orijinal mail dosyalarını mails/tr klasörüne yükledim, artık istediğim renkte mail gönderebiliyorum ancak dosyaların Türkçe'ye çevrilmesi gerekiyor. Tamamladığımda buraya yükleyeceğim.

Başka bir çözüm yolu ise, Türkçe mail dosyalarının html kodlarını toplu tarayan bir programla #db3484 kodunu arayıp {color} ile değiştirmek. Ben böyle bir programı ftp dosyalarıma virüs bulaştığında kullanmıştım, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar anlattığım şeyin tam olarak mümkün olup olmadığını yazarsa sevinirim.

İyi çalışmalar