DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

Prestashop Linux VPS Serverda Kurulum Gerçekleşmeme Sorunu

Arkadaşlar merhabalar;

adresteki yardım talebimde sağ olsun Şahin YILDIZ hocam hosting firmasıyla görüşmemi önermişti. Bugün görüştüm. Ama sabahtan beri bir türlü sorunu çözemedik. Benim önceki mesajımdan farklı olarak soracağım bir soru daha var. O yüzden yeni bir başlık açmak istedim. Umarım hata yapmamışımdır.  Siz değerli arkadaşlarıma iki sorum olacak. Birincisi.
Dün ki hata verdiğinde Serverda PHP ayarları kısmında PHP support bölümünü Apache Module olarak seçmiştim. Bugün hosting firmasındaki arkadaş “FastGCI Applications” olarak seçmen gerek dedi. Windows Server 2003 sunucuda ben PHP Sürümü olarak 5.2.17 Çalıştırma modu olarakta ISAPI Extension seçiyordum. Sorun olmaksızın kurulum tamamlanıyordu. Ama Linux konusunda çok acemiyim. Yani Web Hosting ayarlarında ISAPI zaten yok. PHP versiyonunu seçebileceğim bir bölüm de yok.  PHP Support bölümünü Apache Module olarak mı; FastCGI Applications olarak mı yoksa CGI Applications olarak mı seçmeliyim? Birinci sorum bu. 
İkinci olarak ise hosting firmasındaki arkadaşın söylediği şekilde FastGCI Applications seçtiğimde de kurulum yapmaya çalıştığımda Sistem Gereklilikleri bölümünü yani System Compatibility bölümünü doğrudan geçiyor. Veritabanı ayarlarının yapıldığı adıma atlıyor ikinci adımdan dördüncü adıma atlıyor yani. Ama orada veritabanı bağlantısını test et dediğim de bir iç frame açarak birinci adıma dönmeye çalışıyor. Hata ayıklama modunu açarak hatayı bulmaya çalıştığımda ise aşağıdaki hata mesajıyla karşılaşıyorum. Bu hata prestadan mı kaynaklanıyor yoksa Serverdan mı onu anlayamadım. Bu iki sorum hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim. İkinci sorumdaki hata mesajı aşağıdaki gibidir.
 
Warning: session_start(): open(/var/lib/php/session/sess_m83le0p65lj93hg13egetou5l2, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/vhosts/siteadresim.com/httpdocs/install/classes/session.php on line 46 Warning: session_write_close(): open(/var/lib/php/session/sess_m83le0p65lj93hg13egetou5l2, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /var/www/vhosts/siteadresim.com/httpdocs/install/classes/session.php on line 56 Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/session) in /var/www/vhosts/siteadresim.com/httpdocs/install/classes/session.php on line 56
PrestaShop Türkiye WhatsApp Grubu