DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

Prestashop [Çözüldü] Ürünlerde İndirim Yuvarlama

Merhabalar,

Forumda arattım şu başlığı buldum ancak tam olarak aradığım bu olmamakla birlikte sürümün eski olmasından dolayı açıkçası denemedim.

Şu şekilde anlatmaya çalışayım örneğin bir ürün ekliyorum ve ürünün indirimsiz fiyatı 129TL %39 indirim yapıldığında 78,69 TL gibi bir fiyat ortaya çıkıyor. Daha önce admin paneli türkçe kullanıyordum ve yanlış hatırlamıyorsam fiyat yuvarlama gibi bir seçenek vardı şu an ingilizce kullanıyorum türkçeye çevirmeye çalıştığımda bağlantı kesiliyor o ayrı bir sorun. Ya ingilizce olduğundan gözden kaçırıyorum ya da yanlış hatırlıyorum. Farklı bir alt yapıda fiyat 129 TL’den %39 indirimle 79 TL ye düşüyor. Fiyatı ayarlayabilmek için hem her ürün için ayrı ayrı hesap yapmak gerek hem de ürün katalog ve detay sayfalarında saçma bir % oranı yer alıyor bu da hoş bir durum değil

3 thoughts on “Prestashop [Çözüldü] Ürünlerde İndirim Yuvarlama

 1. Şahin YILDIZ - 29 Mart 2017 at 23:55

  Merhabalar,

  Forumda arattım şu başlığı buldum ancak tam olarak aradığım bu olmamakla birlikte sürümün eski olmasından dolayı açıkçası denemedim.

  Şu şekilde anlatmaya çalışayım örneğin bir ürün ekliyorum ve ürünün indirimsiz fiyatı 129TL %39 indirim yapıldığında 78,69

  :)

  Cevap
 2. uaktas - 29 Mart 2017 at 23:55

  Bu olay daha önce de başıma gelmişti mesajı tekrar düzenledim yazdıklarım da buna benzer şeylerdi. :)

  Cevap
 3. uaktas - 29 Mart 2017 at 23:55

  Merhabalar;

  Sorunu kendim şu şekilde çözüme ulaştırdım aynı problemi yaşayan olursa bu şekilde basit bir çözüm üretebilir admin panelden tercihler/genel ondalık sayı kısmını 0 olarak değiştirdim böylece fiyatlar 90,00 TL yerine 90 TL olarak görünüyor ama yüzde olarak görünen rakamlar ortadan kalkıyor ve sepette ve ödemede de o şekilde hesaplıyor yani 90,48 olarak da hesaplansa fiyat sepette ve ürün sayfalarında 90 TL olarak görünüyor ve hesaplanıyor.

  Cevap

Cevap bırakın

PrestaShop Türkiye WhatsApp Grubu