DEMO İNCELE
ÜCRETSİZ İNDİR

PrestaShop 1.4 Versiyonunda Banka Havalesi Sorunu

Merhabalar,

3 gündür uğraşıyorum sorunu bir türlü çözemedim. Tüm forumu altını üstüne getirdim ama çözümü bulamadim. Lütfen yardim edin.

1- sepete ürün ekleyip ödemeye kadar geliyorum. Turkiye dışındaki adresler icin banka havalesi modulu calisirken adresi turkiye yaptığımda modul bulunamadı diyor. Admin panelde "havale seceneginin ülkelere göre tanitilmasi" 1.4 versiyonunda bulunmuyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

2- Diğer bir sorum "hesap sahibi","banka isim" gibi bilgiler nereye girilecek. "mails\en\bankwire.txt " ve "mails\en\bankwire.html " deki ilgili alanlari degistirdim ama sorun cozulmedi.

Teşekkür ederim.

4 thoughts on “PrestaShop 1.4 Versiyonunda Banka Havalesi Sorunu

 1. MahmutGulerce - 15 Ağustos 2017 at 13:26

  Merhaba;

  1.) 1.4 versiyonunda ödeme yöntemi için ülke seçimi var. Ödemeler sekmesine tıkladığınızda açılan sayfadadır.

  2.) Yeni versiyonlarda bu sorun çözülmüştü. Kullandığınız dil dosyaları eski olabilir veya indirdiğiniz sürüm orjinal olmayabilir.
  kolay gelsin

  Cevap
 2. poyraz948 - 15 Ağustos 2017 at 13:26

  1- Odemeler sekmesi ekteki gibi alt sekmelerde de ulke secimi yok. Nerden yapılacagini ekran goruntusu olarak gsterebilirseniz çok iyi olur.

  2- "mails\en\bankwire.txt " ve "mails\en\bankwire.html " deki ilgili alanlari degistirdigim icin "en" altindakileri degistiriyorum. o yuzden ceviriye gerek olmadigini dusunuyorum.

  Cevap
 3. MahmutGulerce - 15 Ağustos 2017 at 13:26

  Merhaba;
  1.) Alt sekmelerde değil o sayfada (altlarda) olması gerekiyor.
  2.) /tr/ altındakileri çevirirseniz daha iyi olur. Çünkü prestashop da dil bir değişken değil bir nesne. Dilin iso kodu, karakter seti v.s. bir sürü üye değişkeni var. İlerde PDF ve bazı modüllerde dil sorunu yaşayabilirsiniz.
  kolay gelsin

  Cevap
 4. MahmutGulerce - 15 Ağustos 2017 at 13:26

  1- Odemeler sekmesi ekteki gibi alt sekmelerde de ulke secimi yok. Nerden yapılacagini ekran goruntusu olarak gsterebilirseniz çok iyi olur.

  2- "mailsenbankwire.txt " ve "mailsenbankwire.html " deki ilgili alanlari degistirdigim icin "en" altindakileri degistiriyorum. o yuzden ceviriye gerek olmadigini dusunuyorum.

  Merhaba
  1.) Ödeme sekmesini yanlış yazmışım. Taşıma veya Kargo sekmesi olması gerekiyordu.

  Size de kolay gelsin.
  İyi alışverişler

  Cevap

Cevap bırakın